U Čepinu golijada – Belišće prevelik zalogaj

Vrlo dobra nogometna predstava u Čepinu iz koje je Belišće izašlo s tri vrijedna boda kojima se barem privremeno izjednačilo sa Vukovarom na vrhu prvenstvenog poretka. Belišće je odigralo izvrsno prvo poluvrijeme, dok je u nastavku Čepin odigrao bolje, no ne i dovoljno dobro da bi nadoknadio veliki zaostatak iz prvih 45 minuta. Ranu prednost gostima donio je Filip Radovanović koji se našao na pravom mjestu nakon odbijene lopte domaćeg vratara, a nedugo potom napadač Belišća sa 30ak metra pogađa i gredu. Okvir gola pogodio je i Silvio Anočić koji je bio asistent kod drugog gola Belišća koji je zaista bio prekrasan, ne zna se je li ljepša njegova duga lopta preko pola terena ili primanje i lob Luke Pačara za 2:0. Za velikih 3:0 u završnici prvog dijela pogodio je Toni Vinogradac na asistenciju najboljeg pojedinca utakmice Filipa Radovanovića. U nastavku bolji Čepin, Ostojić je povukao neke poteze na odmoru pa su Zeleni izgledali puno bolje, isplatilo im se to u 66. minuti kada je Petar Pranjić dalekometnim projektilom uhvatio Stanića na spavanju, a nakon toga u samo 3 minute dvije matne situacije za Čepin, posebno dobra bila je ona u 67. minuti kada je Matoković sve sjajno napravio, oslobodio se čuvara i ostao sam na 8-9 metara od Stanića, no njegov pokušaj otišao je nekoliko centimetara pored gola. Da je Čepin tu postigao i drugi gol sasvim sigurno bi bilo drame do kraja, i ovako su pokušavali iako nešto manjom žestinom nego bi to bilo da je zaostatak bio jedan gol.

Igrač utakmice: Filip Radovanović

– Prvo bih čestitao ekipi Belišća na zasluženoj pobjedi, mi u prvom poluvremenu nismo postojali na terenu, nismo ljudima opalili po golu i to je isključivo moja krivica. Na poluvremenu su dečki odlučili pokazati da mogu i znaju igrati i to su i učinili. Opet moram biti iskren i reći da je Belišće imalo priliku za 4:0, da su to zabili vjerojatno bi završilo kao prava katastrofa po nas, ali nakon toga smo bili bolji, prekrasnim golom smo smanjili i stvorili dvije izvrsne prilike, da smo jednu iskoristili tko zna kako bi završilo, no to je u sferi što bi bilo kad bi bilo. Na kraju sve u svemu zaslužena pobjeda Belišća – izjava je Braslava Ostojića, trenera Čepina.

– Čestitam dečkima na odličnoj utakmici, posebno na prvom poluvremenu koje je bilo zaista sjajno, ponosan sam, sve ono što smo planirali to su i odradili. Iako je danas tu gdje je Čepin je uvijek opasan domaćin te time ova pobjeda ima dodatno značenje. S obzirom da sam prvi puta u karijeri utakmicu vodio preko mobitela jer sam u izolaciji moram reći da je to jako dobro prošlo, moram pohvaliti i svog pomoćnika Arnauta koji je izvrsno proveo sve što smo se dogovorili, s obzirom da je čovjek do sada na 100%, kad god me nije bilo doveo je momčad do pobjede pa možda nije loša ideja da vodi ekipu do kraja. Mom Čepinu želim puno sreće u nastavku i da se izvuče iz ove teške situacije – riječi su Davora Rupnika, trenera Belišća.